Využití masáží

Masáž zad
Masáž zad

Většina z nás v běžném životě více či méně nepřiměřeně zatěžujeme různé svalové partie a mnohdy za to může naše jednostranně zaměřená činnost. Ať už se jedná o práci nebo třeba jen příležitostné sportovní aktivity.

Jako klasický příklad z pracovního prostředí je možné uvést zatuhlost krku, případně i nižší části šíje, při práci za psacím stolem s písemnostmi, knihami nebo počítačem. A v případě celkového hrbení se může objevit i bolest v kříži. Toto jsou potíže související převážně s prací v kanceláři. Další možné potíže mohou také být namožená záda v jejich bederní části při veliké četnosti opakování stejných pohybů, například u pokladen supermarketů, kterých má Třebíč také velikou spoustu. Stejně tak je ale možné bolestivé poškození části, případně i celých zad okopáváním nebo plením záhonků při víkendové práci na zahrádkách či údržbách chat.

Jako příklady sportovních aktivit, které Třebíč nabízí, je možné uvést cyklistiku, tenis případně lyžování. Povaha těchto sportů výrazným způsobem zatěžuje mimo jiné i úzké svalové skupiny.

Ani Třebíč není výjimkou v tom, že většina lidí nemá čas tyto zmíněné potíže řešit, takže se mnohdy zbytečně i několik dnů trápí, než se jejich tělo v lepším případě samo zotaví. Toto může být doprovázeno také další z naprosto chybných myšlenek a to tou, že na masáže jsme zatím ještě mladí, nebo že nejsme žádní sportovci.

Přitom vše je naprosto jinak.

Naše svaly se dají v jednoduchosti přirovnat ke stroji, který ke své činnosti potřebuje palivo. Tímto palivem bývají převážně cukry. Po jejich využití dochází ve svalových částech ke tvorbě a usazování odpadních látek, tedy škodlivin. Jako příklad se dá uvést kyselina mléčná. Její odplavení zabere organismu jednak určité množství času a samozřejmě i energii. A právě v tomto směru je velice prospěšná regenerační masáž.

V horších případech může dojít i k poškození samotných svalů. A právě Vaše aktivity a případné potíže je nutné zohlednit pří volbě patřičného přístupu. Toto vše Vám nejen v Třebíči nabízím formou mobilních masáží.

Dvořák Štěpán 2010 - 2024